STABILO Promosyon Ürünlerine, İki Birincilik Ödülü !STABILO iki farklı dalda  birincilik ödülü aldı !

Promosyon Ürünleri  2017 PSI

Sürdürülebilirlik Ödülüne Layık  Görüldü.

STABILO Promotion Products GmbH | Heroldsberg, 9 Eylül 2017

PSI Sürdürülebilirlik Ödülleri, ekolojik, ekonomik ve sosyal faktörler açısından promosyon ürün endüstrisindeki en sürdürülebilir ürünler, kampanyalar ve şirketlere gidiyor. STABILO Promosyon Ürünleri, “Çevre Mükemmeliği” ve “Sürdürülebilir Ürün Hattı” kategorilerinde birincilik ödülü almıştır.

Sürdürülebilirlik, promosyon ürün endüstrisinde önemli bir konudur. Ekonomik, ekolojik ve sosyal yönleri arasında bir denge kurmak ve bunları şeffaf bir şekilde belgelemek için yapılan bağımsız çabalara, PSI Sürdürülebilirlik Ödülleri tarafından özel olarak tanınırlar. Bu alanlarda sekiz sabit kategoride birden fazla ödülün yanı sıra iki özel ödül de dağıtıldı: “Yılın Etkileyicisi” ve “En Sürdürülebilir Başlangıç”.

PSI Sürdürülebilirlik Ödülleri’nin kazananları, 8 Eylül 2017’de Wiesbaden Kurhaus’da düzenlenen bir törenle onurlandırdı. Programın yöneticileri, Promosyon Ürün Hizmet Enstitüsü (PSI) Genel Müdürü Michael Freter, bilim gazeteci ve kurucusu Stefan Schulze-Hausmann’dı Alman Sürdürülebilirlik Ödülü’nün sahibi olan ve bir İsviçre televizyon sunucusu ve oyuncusu olan Tamara Sedmak’i ağırladı.

STABILO Promosyon Ürünleri, “Çevre Mükemmeliği” ve “Sürdürülebilir Ürün Hattı” kategorilerinde birincilik ödülü almıştır. “Çevresel Mükemmellik” kategorisi, FSC veya Blauer Engel gibi ekolojik bir perspektiften çevre yönetimi ve sürdürülebilir ürünler için mevcut sertifikaları tanır. STABILO GREENline, FSC ahşaptan yapılmış ahşap kalemlerin STABILO Promosyon Ürünleri serisinde , biyolojik olarak parçalanabilir plastikten yapılmış bir muhafaza ile geri dönüştürülebilir malzemelerden yapılmış highlighterlar  ve plastik tükenmez kalemler “Sürdürülebilir Ürün Hattı” kategorisinde birincilik ödülü almıştır.


STABILO Promosyon Ürünleri Genel Müdürü Harry Saffer, Halfar’daki Genel Müdür Kathrin Stuehmeyer ile birlikte “Sürdürülebilirlik – Sahip Olmak ya da Zevk Almak” konulu bir podyum tartışmasına katıldı. Ev sahibi Stefan Schulze-Hausmann, katılımcılara uygulamalı sürdürülebilirlik konusundaki perspektiflerini ve önemini anlattı. “Bir aile şirketi ve global bir marka olan STABILO, en başından beri insanların ve çevrenin menfaati için sorumlu bir şekilde hareket ediyor. Harry Saffer, bu yönü şirket politikamızda daima bir öncelik taşıdı “dedi.
STABILO Promosyon Ürünleri pazarlama ekibi, art arda üçüncü yılda, zorlu gereksinimlerle birlikte kapsamlı bir başvuru belgesi hazırlamak için çok çaba harcamış ve bu yıl aynı anda iki ödüle layık görülmüştür.
PSI Sustainability Awards go to the most sustainable products, campaigns and companies in the promotional product industry with respect to ecological, economic and social factors. STABILO Promotion Products has been awarded first prize in the categories of “Environmental Excellence” and “Sustainable Product Line”.
Sustainability is an important topic in the promotional product industry. Independent efforts to strike a balance between economic, ecological and social aspects and document them transparently are given special recognition by the PSI Sustainability Awards. In addition to there being multiple awards in eight fixed categories in these areas, two special awards were also handed out: “Influencer of the Year” and “Most Sustainable Start-up”.
The award winners of PSI Sustainability Awards were honoured during a ceremony at Wiesbaden Kurhaus on 8 September 2017. MCs for the programme were Michael Freter, Managing Director of the Promotional Product Service Institute (PSI), Stefan Schulze-Hausmann, a science journalist and founder of the German Sustainability Award, and host Tamara Sedmak, a Swiss television host and actress.
STABILO Promotion Products has been awarded first prize in the categories of “Environmental Excellence” and “Sustainable Product Line”. The category of “Environmental Excellence” recognises existing certificates for environmental management and sustainable products from an ecological perspective, such as FSC or Blauer Engel. STABILO GREENline in the STABILO Promotion Products line of wooden pencils made of FSC wood, highlighters made of recycled materials and plastic ballpoint pens with a housing made of biodegradable plastic has been awarded first prize in the category of “Sustainable Product Line”.
Harry Saffer, Managing Director at STABILO Promotion Products, took part in a podium discussion on the topic of “Sustainability – Nice to Have or Must Have?” together with Kathrin Stuehmeyer, Managing Director at Halfar. Host Stefan Schulze-Hausmann asked the participants concerning the companies’ perspective on the topic of applied sustainability and its importance. “As a family business and a global brand, STABILO has been acting responsibly for the good of people and the environment since the very beginning. This aspect has always been a top priority in our company policy”, Harry Saffer said.
For the third year in a row now, the STABILO Promotion Products marketing team has invested a great deal of effort in preparing extensive application documents with challenging requirements and is therefore all the more delighted at having received two awards at the same time this year.